Zwierzę idealne dla rodzin z dziećmi

Mówi się, że labradory są idealnymi psami dla rodzin z dziećmi. Należy jednak pamiętać o tym, że jak w przypadku każdej rasy, zachowanie psa zależne jest od jego charakteru oraz odpowiedniego wychowania. Jeśli odpowiednio wcześnie nie nauczy się psa odpowiednich zachowań, to w późniejszym czasie może się to okazać już niezwykle ciężką sztuką. Warto jednak pamiętać, że nie ma rzeczy niemożliwych i wiedząc jak oduczyć labradora gryzienia czy w jaki sposób nauczyć go spać w legowisku, można zdziałać naprawdę wiele.

Jeśli jednak nie ma możliwości na zakup dużego psa jakim jest labrador warto rozważyć zakup świnki morskiej. Zwierzę to jest niezwykle delikatne i towarzyskie. Nie ma konieczności stosowania odpowiedniej tresury ponieważ są to z natury łagodne gryzonie. Ciekawe zabawy dla świnki morskiej sprawiają, że są znacznie bardziej towarzyskie niż chomiki, a z drugiej strony są mniej wymagające niż psy.

Oczywiście osoby pragnące zakupić zwierzę domowe mogą zdecydować się również na dowolną inną rasę psa, jednak należy przy tym pamiętać, że nie każdy nada się dla dzieci. Każde zwierzę ma swój temperament, którego całkowite stłamszenie odpowiednim wychowaniem może być mimo wszystko niemożliwe. Co więcej należy pamiętać, że kupno psa wiąże się z licznymi obowiązkami, które nie zawsze będą możliwe do zrealizowania przez dzieci, jak między innymi wieczorne spacery oraz wyjścia na polany, w celu zapewnienia psu odpowiedniej przestrzeni do biegania. Dlatego czasami warto zamiast innego psa, zdecydować się na świnkę morską, która da tak samo wiele miłości, a będzie znacznie mniej wymagająca