Zabawa i jedzenie – połączenie doskonałe

Większość osób lubi jeść. Nie jest to takie oczywiste. Nie opychamy się wszystkim, co popadnie. Mamy jednak swoje przysmaki, które możemy skonsumować w każdej chwili. Poprawiają nam humor, motywują do działania. Nie nas jedynych…Nie różnią się w tym aspekcie od nas chociażby nasi wierni pupile…

Niektóre zwierzęta przejawiają nawet tendencje do przesady. Stoją przy każdym posiłku, ciągle szukają kolejnego przysmaku, nie mają poczucia sytości. Dla młodych osobników, stworzono nawet zabawki dla psa z jedzeniem. To połączenie, które sprawdza się doskonale. Nie tylko daje radość, ale również zajmuje czworonoga. Mamy od niego ,,spokój” na przynajmniej pewną chwilę. Potem oczywiście znowu będzie szukał dodatkowego pożywienia.

Kwestia żywienia to jednak nie tylko zabawa. Właściciele coraz częściej sprawdzają skład oferowanych produktów. Okazuje się, że rynek wyróżnia się w tym aspekcie. Znajdziemy tutaj licznych producentów oraz zupełnie odmienne mieszanki. Karma dla psa musi dostarczać mu nie tylko radości z konsumpcji. Przede wszystkim rozchodzi się o składniki odżywcze oraz prawidłowy dzienny bilans.

Pewne mieszanki są polecane szeroko w mediach. Sprawdzajmy jednak skład na etykiecie. Reklama to potężne źródło opinii oraz popularności. Dobrą karmę będzie cechowała odmienność, bogatość smaków oraz naturalność. Te trzy cechy wpływają na ogólny odbiór pożywienia. Właściwe dawkowanie oraz wybór, zapewnią naszemu zwierzakowi maksymalne siły witalne. Wybierajmy zatem mądrze, to decyzja ważniejsza, niż mogłoby się wydawać.