W sklepie zoologicznym

Jeśli kiedykolwiek byliśmy w sklepie zoologicznym na pewno naszą uwagę przyciągnęły liczne akwaria z różnokolorowymi, efektownymi rybami. Co jeśli chcielibyśmy uzyskać podobny efekt we własnym mieszkaniu? Co prawda witryna w salonach zoologicznych przygotowywana jest przez doświadczonych pracowników dysponujących profesjonalnym sprzętem, ale nie oznacza to bynajmniej że przy odrobinie wysiłku amator nie może stworzyć wspaniałej kompozycji na własną rękę.
By rozpocząć przygodę z akwarystyką będziemy potrzebować nieco miejsca, dostępu do prądu, kilku podstawowych sprzętów oraz oczywiście ryb. Jednak wszystko po kolei. Budowę pierwszego akwarium należy skonsultować w internecie z hobbystami lub z pracownikiem sklepu zoologicznego. Na początek będziemy potrzebować oczywiście samego akwarium, czyli szklanego pojemnika w którym będą pływały rybki. Do tego obowiązkowo posiadać musimy filtr czyszczący i napowietrzający wodę. Akwarium oraz roślinność się w nim znajdująca nie może obyć się bez odpowiedniego naświetlenia. Na szczęście oświetlenie do akwarium produkowane są w różnych konfiguracjach, więc bez problemu dobierzemy źródło światła dla naszego zbiornika. Najczęściej stosowanym i najpotrzebniejszym sprzętem jest lampa. Współcześnie najczęściej stosuje się energooszczędne oświetlenie LED.
Jeśli mamy już podstawowe sprzęty, a w nim wodę i nieco roślinności możemy zacząć zarybiać nasze akwarium. Pamiętajmy, że odpowiedni pokarm dla ryb akwariowych jest niezmiernie ważny. Rybki muszą być karmione dobrej jakości pokarmem dobranym optymalnie pod ich preferencje i potrzeby żywieniowe.