Odpowiednie karmy dla kotów i psów

Zdarza się nam widywać zwierzęta domowe, których wygląd dalece odbiega od takiego z obrazka. Czym to jest spowodowane? Oczywiście nieodpowiednim odżywianiem zwierzęcia, gdyż to właśnie ten aspekt powoduje, że sierść jest zdrowa i błyszcząca, a zwierzę żwawe, a nie osowiałe.
Royal Canin Urinary jest jednym z pomysłów, aby nasz kot, poza okresem linienia, na który wpływu nie mamy, wyglądał zawsze zdrowo. W wypadku kotów trzymanych w blokach będzie to zresztą ich jedyna dieta, więc zawsze powinniśmy dbać o to, aby w misce kota znajdowało się pożywienie. W przeciwieństwie bowiem do psów, które mogą się przejeść i chorując na niestrawność brudzić nam w mieszkaniach, koty jedzą dokładnie tyle, ile potrzebują. Na wsi albo w domach wolnostojących, usytuowanych w miastach postępujemy podobnie, o ile nie mamy oprócz kota również w domu psa. Jeżeli mamy, karmimy kota wtedy, gdy nas o to poprosi, gdyż nawet pies, któremu zafundujemy karmę Royal Canin Gastro, po spożyciu porcji swojej, zajmie się również karmą kocią. Poza tym na wsiach koty uzupełniają swoją dietę również gryzoniami i ptactwem i nie ma sensu ich od tego zwyczaju odstręczać, chociaż może to być bardzo kłopotliwe w wypadku, gdy nasz sąsiad hoduje gołębie.
Psy karmimy regularnie, koty wówczas, gdy mają na to ochotę. Jest to ogólna zasada dotycząca tych zwierząt i jeżeli będziemy się do niej stosować, będą one zawsze wyglądały zdrowo i były skore do zabawy. Poza tym psy i koty karmione sprawdzonymi przez weterynarzy karmami rzadko są narażone na kłopoty z pasożytami, dzięki czemu droższa od resztek karma, jest w rzeczywistości oszczędnością na wizytach u weterynarzy.