Karmy dla psów – bogactwo produktów

Karmy dla psów to bardzo wygodny, a przede wszystkim zbilansowany pokarm. Dzięki nim nie musimy martwić się o to, czy dostarczamy naszym psom niezbędnych składników odżywczych i witamin do prawidłowego funkcjonowania. Pamiętać jednak należy, że karma karmie nie równa i, jak ze wszystkim, także i tu cena idzie w parze z jakością. 

Dlatego też nie warto nadmiernie oszczędzać na karmach. Nawet bowiem, gdy będziemy karmić naszego psa pokarmem z niższej półki, to na weterynarzy wydamy prawdopodobnie co najmniej tyle, ile wynosi różnica cenowa między karmą słabą jakościowo a karmą premium czy super premium. Podstawową zasadą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze karmy jest jak najmniej sztuczności, a jak najwięcej naturalności. Warto więc zwracać uwagę na skład karm i wybierać te, w których jest on zrozumiały i bogaty.

Ze względu na różnice rasowe między psami zdarza się, że karma, która sprawdza się u jednej rasy, jest już całkiem nieoptymalna dla drugiej. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest karmienie psa pożywieniem dedykowanym dla danej rasy. Jaka karma dla jamnika? To proste! Taka dedykowana konkretnie dla niego. Jeśli natomiast mamy trudności w zdobyciu takiej, wystarczy wybrać karmę dla psów małych ras, najlepiej z dodatkiem składników wspomagających układ kostny, który u jamników jest obciążony ze względu na wydłużony tułów i krótkie nogi. A jaka dla labradora? W tym akurat przypadku nie powinno być większego problemu. Ze względu na to, że labrador to powszechna rasa, istnieje szeroka oferta karm dedykowanych dla niego. Popularne karmy dla psa labrador to między innymi Royal Canin, Eukanuba czy Concept for Life. Wszystkie one są karmami wysokiej jakości o składzie odpowiadającym potrzebom tej rasy.