Jack Russell terrier – przygotowanie do zakupu

Zanim pies pojawi się w domu, powinniśmy odpowiednio przygotować się na przyjęcie nowego domownika. Jeśli wybór rasy mamy już za sobą, pozostaje zakupić niezbędne akcesoria.
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o długą smycz, aby zapewnić swobodę takiemu temperamentowi, jaki ma Jack Russell terrier. Opis rasy wskazuje także na duży instynkt myśliwski, więc jeśli posiadamy małe zwierzęta domowe, powinniśmy je zabezpieczyć.

Odpowiednie legowisko umieszczone w wyznaczonym spokojnym miejscu powinno być kolejną rzeczą na naszej liście. W kwestii żywienia i zakupu karmy, warto zasięgnąć informacji bezpośrednio u hodowcy. Karmienie dobrze jest zacząć od tej samej karmy, którą szczeniak przyjmował jeszcze w hodowli. Jack russell terrier jest psem bardzo żywiołowym, więc warto mu zapewnić różne zabawki, aby ewentualna nuda nie skończyła się na niszczeniu naszych mebli. Oprócz tego, do psiego wyposażenia można zaliczyć preparaty, takie jak szampon czy preparat na pchły. W domu należy zadbać też o spokojne miejsce, w którym ustawimy miski z jedzeniem i wodą. Jeżeli pragniemy wyszkolić naszego terriera, warto zakupić kliker, aby móc uczyć komend już od szczeniaka. Zakupienie frisbee pomoże zaspokoić aktywność fizyczną psa i może rozwinąć się nawet do udziału w zawodach.
Decydując się na zakup Jack Russell terriera powinniśmy przede wszystkim zaznajomić się z charakterystyką rasy. Pomoże to nie tylko w przygotowaniu domu na przyjęcie pupila, ale także w dalszym wychowaniu. Informacji możemy zasięgnąć przede wszystkim u hodowców, jak i w profesjonalnej literaturze.