Domowe psie budy i światło dla rybek

Psy trzymamy w każdego rodzaju lokalach mieszkalnych, jakich tylko używa człowiek. W mniejszych miastach i na wsiach przy tym często psom funduje się lokale osobne, pod postacią psich bud i kojców albo jednego i drugiego, ale i w mieszkaniu w bloku można się pokusić o zorganizowanie zwierzęciu takiej swoistej indywidualnej kryjówki.

Nadają się do tego celu doskonale budy z materiału dla psa, które nie spełniają żadnej funkcji ponad właśnie tą zabawową i dającą możliwość odpoczynku zwierzęciu przed okiem właścicieli. Ogólnie nie jest pewne do końca, czy nasze zwierzęta potrzebują prywatności, chociaż zachowanie kotów świadczy o tym dobitnie. Jednak i psy nie gardzą chowaniem się w takiej budzie, żeby sobie trochę odpocząć i spokojnie pospać. Poza tym takie zwierzę czuje się wyróżnione posiadaniem własnego lokum w mieszkaniu.
Zaletą posiadania psa, nad posiadaniem kota jest ponadto względniejsze bezpieczeństwo akwariów, którymi psy się nie interesują. Nawet jeśli oświetlenie akwarium sklep oferujący odwiedzimy i zamontujemy takowe do naszego, na psie nie zrobi to większego wrażenia i akwarium nam nie zaatakuje. Swoją drogą zbiornik bez takiego oświetlenia będzie mało atrakcyjny i wizualnie dla ludzi i dla rybek, które wszak żyją w naturalnych zbiornikach przy oświetleniu słonecznym albo księżycowym. Dlatego odpowiednie podświetlenie akwarium nadaje mu atrakcyjności i przybliża rybki do ich naturalnego środowiska.